16. 12. 2013

Začínáme

Napsal(a)  M.KL

Vážení, právě začínáme s naším novým projektem. Po úspěchu s internetovou výstavou Ženy bojující - o ženách bojujících v československých zahraničních jednotkách za druhé světové války, se pouštíme do dalšího velkého projektu. Řekli jsme si, že tentokrát Vám dáme možnost prožít si toto naše dobrodružství s námi od samého začátku ...

Rozhodli jsme se, že vytvoříme internetovou výstavu o československém zahraničním vojenském odboji v druhé světové válce. Na internetu toho už koluje hodně. Co nám ale schází je internetová výstava, která by obsahovala nejen odborný výklad, ale i databázi fotografií, dobových dokumentů a audio video materiálů k tématu.

Dále chceme vytvořit multimediální digitální průvodce Karpatsko dukelskou operací pro internet a mobilní zařízení s GPS. Průvodce bude obsahovat chronologický popis a rozbor operace, doplněný o dobové fotografie, mapy, animace a výběr audio záznamů vzpomínek účastníků. Díky integraci s GPS a digitální mapou bude průvodce sloužit v reálném čase ve složitém terénu a umožní uživateli snadno nalézt památná místa bitvy, strategické body v terénu, hroby a památníky věnované konkrétním vojákům. Návštěvník si tak bude moci projít krajem doslova ve stopách vojáků, kteří zde bojovali a interaktivním způsobem se dozvědět více o jedné z největších horských bitev druhé světové války.

Na našem blogu můžete sledovat, jak se rodí naše výstava a jak se rodí průvodce po Karpatsko dukelské operaci, jak se dostáváme k dalším dokumentům, novým fotografiím, mapám a vzpomínkám účastníků.

 

Těšíme se na Váš zájem.